Türkiye’de her 4 kadından 3’ünün aktif olarak kullandığı bir platform olduğunu düşünürsek, Trendyol.com Türkiye’deki e-ticaret siteleri arasında çok önemli bir yere sahip.

Trendyol,  merkezi İstanbul’da bulunan bir e-ticaret platformu.  Trendyol Express ve dijital dönüşüm odaklı AR-GE merkezi Trendyol Tech ile birlikte faaliyet gösteriyor. Trendyol Group çatı adını da kullanan platform; Trendyol Express kuryeleri ve hizmet sağlayıcıları dahil edildiğinde toplam 4 bin kişi istihdam ediyor.  Platfom 2010’da Demet Mutlu’nun liderliğinde kuruldu. Dünyanın lider e-ticaret gruplarından Alibaba Group, 2018’de Trendyol’a ortak oldu.Şu an ana hissedar Alibaba grubudur.

Büyümesine paralel sunduğu ürün ve hizmetleri genişleterek pazaryeri modeline geçti. Moda, elektronik, ev ve mobilya, gıda, anne-çocuk, kozmetik gibi birçok kategoride yılda 300 milyondan fazla ürünü müşterilerine ulaştırıyor. Yılda 15 milyondan fazla müşterisi, aylık ortalama 180 milyon mobil ziyaret sayısı bulunan platformun mobil uygulaması bugüne kadar 45 milyon kez indirildi. Kendisini teknoloji şirketi olarak tanımlayan Trendyol, kendi geliştirdiği teknoloji ile alışverişi dijitalleştiriyor.

Trendyol, e-ticarete yönelik artan talebi karşılamak için kendi kargo altyapısını oluşturdu. 2018’de kurduğu taşıma ağı Trendyol Express,37 ilde kendi kargo hizmetini veriyor.

Satıcı Başvurusu

https://partner.trendyol.com/onboarding/satici-formu?utm_source=oldLink&utm_medium=trendyol adresinden Satıcı Başvuru Formunu doldurmanız gerekmektedir.

Operasyon & İletişim adımında yer alan bilgileri doldurarak göndermelisiniz
Sözleşme Onayı adımında Satıcı ve Üyelik Sözleşmesini indirip okuyun. Ve ekrandaki onayları işaretleyerek Başvuruyu Tamamla butonuna tıklayarak başvurunuzu tamamlayın.
Cari açılışını takip eden 10 iş günü içerisinde ıslak imzalı sözleşmenin aslını ve imza beyannamesinin/sirküsünün fotokopisini kargo ile göndermeniz beklenmektedir.

Trendyol’da ürünlerinizi yüklemek için 3 alternatifiniz bulunur:

  • Ürünlerinizi Satıcı Paneli’nde özellike bilgilerini seçerek yükleyebilirsiniz. (Ürün -> Tekil Ürün Oluştur)
    Halihazırda Trendyol’da satışı yapılan ürünleri satmak isterseniz katalogdan ekleyebilirsiniz. (Ürün -> Trendyol Kataloğundan Ekle)
  • Çok sayıda ürün girmek için alternatif bir yol olarak Excel ile ürün yükleyebilirsiniz. (Ürün -> Toplu Ürün İşlemleri)
  • Entegrasyon aracılığıyla ürünlerinizi yükleyebilirsiniz.

Başvurunuzun kabul edilmesi halinde gerekli evraklar

  • Sözleşmeniz ve firmanıza/size ait bilgi formu:
  • Faaliyet belgesi
  • Vergi Levhası
  • İmza Sirküleri
  • Ticaret Sicili Gazetesi

 

 

 

2021-04-24

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir