AliExpress, merkezi Çin’de olan Alibaba Group’un bir B2C girişimidir. A’dan Z’ye pek çok ürün grubunu içinde barındıran Aliexpress dünyanın pek çok ülkesinden kullanılabilmektedir. Amazon.com’la benzerlik gösteren sitede küçük üreticilerin tüketicilere doğrudan ulaşma şansı bulunmaktadır.

Uyarı: Aliexpress dünyanın en iyi B2C pazaryerlerinden biridir. Sadece Mağaza açmanız, ürün yüklemenizden sonuç beklemeyin. Diğer e-ihracat sitelerinde olduğu gibi düzenli bir çalışma ve iş disiplini ile öne çıkma, satış yapma yol ve yöntemlerini devamlılıkla sürdürmelisiniz. E-ihracat’ı sadece ürün yükleme, mağaza açma ile sınırlı algılarsanız hiçbir verim alamazsınız.”

200’den fazla ülke ve bölgede 150 milyon müşteriye ulaşmanızı sağlar. Başta Rusya, Avrupa, Ortadoğu ve Amerika olmak üzere birçok pazara tek bir panel kullanarak satış yapabilirsiniz.

  • Aliexpress’de Mağaza açmak ücretsiz. Komisyon oranı sektör ortalamasının altında; kategoriye bağlı olarak %5 – 8 arasında değişiyor.
  • Kayıt için standart basit şirket evraklarınızı online olarak yüklemeniz yeterli. 2 iş günü içinde paneliniz açılıyor.
  • 38 farklı para birimi ve ödeme yöntemi ile sizin adınıza risk kontrolü ve tahsilat yapar, başarılı teslimatı takiben hak edişinizi sizin adınıza açılan Alipay hesabınıza ABD doları cinsinden yatırır.
  • 18 dilde otomatik tercüme desteği vardır, bu sayede hem ürünleriniz yerel dillerde listelenir, hem de müşterileriniz ile panel üzerinden kendi dilinizde iletişim kurabilirsiniz.
  • AliExpress’in yerel ve global lojistik partnerleri ve iş ortaklıkları ile siparişler kapınızdan teslim alınır, gümrük ve lojistik işlemleri hızlı ve sorunsuz bir şekilde halledilir, sevkiyat tamamlanır.
  • Ürünleriniz mikro ihracat kapsamında ülkeden çıktığı için lojistik partnerinizin size vereceği ETGB belgesi sayesinde KDV muafiyetinden faydalanabilir, Türkiye’de ödediğiniz KDV’yi borcunuza mahsup edebilirsiniz.
  • Müşterinin keyfi iade yapması durumunda lojistik masrafına kendi katlanmak durumundadır, bu sebeple iade oranları oldukça düşüktür.
  • Deneyimli satıcı destek hattı danışmanları ile sadece sorularınızı yanıtlamak ile kalmaz, satışlarınızı arttırmanız için mağazanıza özel ücretsiz E-İhracat danışmanlığı sağlar.
  • AliExpress University Türkiye çatısı altında her hafta farklı konularda düzenlenen webinar’lar ile satışlarını geliştirmek isteyenlere düzenli eğitim imkanı sağlar, Dingtalk uygulaması ile hem diğer satıcılar hem de AliExpress Türkiye ekibi ile sürekli temasta olabilirsiniz.
2021-04-30

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir