Alibaba b2b ihracat pazar yerleri arasında en iyisi ve en ünlüsü. Birçok firma, rakabet edemeyeceğini düşünerek,  Alibaba.com‘da satış yapmaktan korkuyorlar. Söz konusu firmalar, mevcut müşterilerinde konuyu araştırsalar, alibaba.com’un onlar tarafından da bilindiğini ve alıcıların, güven açısından alibaba.com‘daki satıcılara daha çok güvendiklerini görecekler.

Alibaba.com sadece ucuz ürün tedarik edilebilecek bir platform değildir. Buradaki ürünlerin ucuzluğu, rekabet avantajı elde etme isteğinden gelir ama her talep için farklı üretici bulunabilir. Müşterileriniz bunu sizden daha iyi bilmektedir.

Üreticisiniz ve Alibaba.com‘da mağaza açtınız. Alibaba.com  sizi birkaç şekilde doğrulayacaktır. Söz konusu doğrulama sonrasında, size atıf edilen badge’leri alıcılara sizin sayfanızdan iletecektir. Bu badge’ler, mağaza iyi yönetildiğinde size sipariş olarak dönecektir.

Alibaba.com‘un Tedarikçi Doğrulama Hizmetleri Nelerdir?

Alibaba.com’daki satıcıların doğrulanması, satıcıların yasal olarak kayıtlı şirketler olmasını sağlayarak alıcıları korumaya hizmet eder. Firmaların denetimleri hem Alibaba.com hem de bağımsız doğrulama şirketleri tarafından yapılmaktadır. Alibaba,com satıcılar tarafından (“Altın Tedarikçiler” veya “Değerlendirilen Tedarikçiler” dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) satış için listelenen hiçbir ürünün orijinalliğini veya satıcıların listelenen herhangi bir ürünü satışa sunma yetkisini doğrulamaz..

Doğrulama Türleri

A&V Kontrolü

A&V Kontrollü tedarikçiler, Alibaba.com’un yanı sıra bir üçüncü taraf doğrulama şirketi tarafından kimlik doğrulama ve doğrulama denetiminden geçen Altın Tedarikçilerdir. Tüm yasal işletme lisansları ve irtibat kişileri, A&V Kontrolünden geçmiş olanlar için doğrulanır.

Yerinde Kontrol

Yerinde Kontrol, Çin Altın Tedarikçileri için bir doğrulama sürecidir. Tedarikçinin şirketinin tesisleri, yerinde operasyonların mevcut olduğundan emin olmak için Alibaba.com personeli tarafından kontrol edilir. Tedarikçilerin yasal statüsü ve diğer ilgili bilgiler daha sonra bir üçüncü taraf doğrulama kuruluşu tarafından onaylanır.

Değerlendirilen Tedarikçi

Değerlendirilen Tedarikçi, olası tedarikçilerinizin tamamen bağımsız ve tarafsız üçüncü taraf doğrulamasını sağlayan bir Alibaba.com hizmetidir. Tedarikçiler tarafından yapılan iddiaları test etmek için uluslararası itibarlarına ve kanıtlanmış güvenilirliklerine dayalı olarak birkaç acenteyi görevlendiriyoruz.
Alıcılar için bu, içgüdü ve güvenin yalnızca somut kanıtlara dayandığı anlamına gelir. Değerlendirilen Tedarikçi, Değerlendirme Raporları Doğrulanmış Videoları ve Doğrulanmış Ana Ürünleri içerir.

Alibaba.com’daki tedarikçiler, Altın Tedarikçi olmaya hak kazanabilmek için A&V kontrolünden veya Yerinde kontrolden geçmelidir. Altın Tedarikçisinin logosu şöyle görünmelidir:

alibaba gold supplir
alibababadge

Her Doğrulama Hizmetinin Temel Özellikleri

Doğrulama Hizmetinin Türü  doğrulamayı kim yapar Gerekli/Opsiyonel

A&V Kontrolü

Üçüncü taraf doğrulama şirketi

Tüm Global Altın Tedarikçileri için gereklidir

Yerinde Kontrol

Alibaba.com personeli ve üçüncü taraf doğrulama şirketi

Çin’deki tüm Altın Tedarikçileri, Tayvan Altın Tedarikçileri ve Hong Kong Altın Tedarikçileri için gereklidir

Değerlendirilen Tedarikçi

Denetim ve doğrulamayı Bureau Veritas veya TÜV Rheinland gibi üçüncü taraf bir şirket gerçekleştirir.

 Çin’deki tüm Altın Tedarikçileri, Tayvan Altın Tedarikçileri ve Hong Kong Altın Tedarikçileri için isteğe bağlı

Hangi doğrulama hizmetinde, hangi Tedarikçi Bilgileri Doğrulanmaktadır?

Doğrulanmış bilgi

   A&V Kontrolü   

  Yerinde Kontrol  

  Değerlendirilen Tedarikçi    

İşletme lisansı
İletişim bilgileri
İş türü (örneğin ticaret şirketi, üretici veya her ikisi)
Şirket/Fabrika konumu
Tesislerin mülkiyet durumu
Tedarikçi operasyonlarının fotoğrafları
Bağlı kuruluşlar, ortaklar ve yüklenicilerden alınan sertifikalar
Ana ürün grupları/hizmetler
sertifika
İnsan kaynakları
Üretim/İhracat kapasitesi
Uluslararası ticaret yetenekleri
Üretim süreci yönetimi
Ar-Ge yetenekleri
Şirket geliştirme/genişleme planları
Üretim akışı
Doğrulanmış Ana Ürünler
Doğrulanmış Videolar

2021-06-21

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.