Recai Murat Yılmaz Pazarlama üzerine projeler, uygulamalar, aplikasyonlar, gurular, araçlar, trendler, uygulanabilir örnekler Fiziksel Web - The Physical Web — Pazarlama üzerine projeler, uygulamalar, aplikasyonlar, gurular, araçlar, trendler, uygulanabilir örnekler
dijital pazarlama Fiziksel Web 

Fiziksel Web – The Physical Web

Dijital Pazarlamacılar için mükemmel bir araç geliyor. Fiziksel Web (The Physical Web). Bir Google projesi olan fiziksel web sayesinde insanlar ile nesneler arasında yeni bir iletişim çağı başlıyor diyebiliriz.

Perakende tarafında birçok kolaylığı beraberinde getiriyor.  Fiziksel web, hem sanal mağazadaki gibi kullanıcı deneyimlerine erişmemize, hem de fiziksel mağazada alış veriş yapmamıza vesile oluyor. Yani reyonda bir ürüne bakarken o ürünler ilgili tüm renk beden gibi seçenekleri, stok miktarlarını, kullanıcıların yorumlarını, alternatif ürünleri ..vb tüm detaylara kimseye danışmadan elde edebilmemizi sağlıyor.

Tanımlı “Beaconlar” bulunduğu bölgede Bluetooth ile bir web adresi (URL) yayınlarlar. Bu teknolojiyle web adresi mobil aygıtlar tarafından algılanarak kullanıcı nesneye veya konuma ya da özel bir web sayfasına yönlendirilir.

Bu web sayfasından nesneye veya konuma has özel bilgiler alabilir veya etkileşimler gerçekleştirebilirsiniz. Yani sevgili Google, QR ile klasik “Beacon” teknolojisini birleştiren bir “yeni” bir teknoloji ortaya atmış. projenin detayını fiziksel_webincelemek isterseniz linki https://google.github.io/physical-web/

ilgili yazılar

Leave a Comment