Recai Murat Yılmaz Pazarlama üzerine projeler, uygulamalar, aplikasyonlar, gurular, araçlar, trendler, uygulanabilir örnekler Business Coaching nedir? — Pazarlama üzerine projeler, uygulamalar, aplikasyonlar, gurular, araçlar, trendler, uygulanabilir örnekler

Business Coaching nedir?

İşletmelerin, farkındalık kazanarak, yaşamlarında bulundukları noktayla olmak istedikleri nokta arasındaki mesafeyi geleceğe odaklanarak ve eyleme geçerek kapatmasını sağlayan planlı bir gelişim sürecidir.

Koçluk şimdiyi anlamak, geleceği yaratmak ve gerekli donanımı oluşturmak için kişiyle birebir yapılan profesyonel bir diyalogdur. Koçluğun ana amacı hayalleri hedefe, hedefleri de gerçeğe dönüştürmek için her işletme için özel bir sistem geliştirmektir.

Koçluğun özü yaratıcı olmak, çözüm ve ticari fırsat seçeneklerini arttırmaktır. Akıl verme ya da yönlendirme yapmak gibi yöntemler içermez. İşletme zaten kendi ihtiyacı olan bilgi ve yeteneğe sahiptir. Koçluk ancak bunların farkına varılmasını ve etkin bir şekilde kullanılmasını sağlayarak işletmenin işini kolaylaştırır.

Koçluğun en önemli özelliği sorgulayıcı bir sistem olmasıdır. işletmeler arzuladığı hedefe ulaşmak için kendisini harekete geçirecek bir etkene ihtiyaç duyar. Koçluk sistemindeki güçlü sorularla yapılan sorgulama tekniği işletmeyi düşündürerek bazen fark etmesini, bazen de başka açılardan kendisine ve iş hayata bakmasını sağlayarak eyleme geçmesini kolaylaştırır.

İşletmenin en önemli ihtiyacı olan olumlu duyguları yaratarak, kendi kendini doğru politikalarla yönlendirmesini; işe iş başalama aşamasındaki değeri ve potansiyeli daha net görerek, zaman içerisindeen verimli şekilde kullanmasını sağlar.

Koçluk gelecek odaklı bir çalışmadır. Geçmişten sadece bilgi ve unutulmuş, kullanılmayan yetenekleri alır. İşletmenin odağını sürekli gelecekte ve eylemde tutar.

Buisness Coaching hizmeti alan işletmelerin fokus olma yetenekleri ve öz değeri artar, bu işletmelerr bahanelerden kurtulur, çözüm odaklı, yaratıcı ve yapıcı olurlar. İş Hayatına daha sıkı tutunur ve sektörde söz sahibi olmak için markalarına yatırım yapmaya başlarlar.

info@muratyilmaz.biz.tr

Kaynak: MuratYilmaz.biz.tr (@marketing_ist) | Twitter

ilgili yazılar

Leave a Comment