Recai Murat Yılmaz Pazarlama üzerine projeler, uygulamalar, aplikasyonlar, gurular, araçlar, trendler, uygulanabilir örnekler Bu yazıyı okuyabiliyorsanız, hemen doktara başvurun — Pazarlama üzerine projeler, uygulamalar, aplikasyonlar, gurular, araçlar, trendler, uygulanabilir örnekler

Bu yazıyı okuyabiliyorsanız, hemen doktara başvurun

Grafiker, Daniel Britton küçükken disleksi hastalığı geçirmiş ve daha sonraları Grafik mesleği ile tanışınca, okuma yazma öğrenme çağlarında harfleri algıladığı biçimde bir yazı fontu oluşturmuş. Font ile yazılmış metin aşağıda.

disleksiDisleksi, Bir öğrenme bozukluğu çeşitidir. Disleksinin en belirgin özelliği kelimelerin harflerin tersten algılanmasıdır.  Tarihte bir çok ünlü disleksi hasatalığına yakalanmış, Einstein, Thomas Edison, Düşünen Adam heykelinin sahibi ünlü heykeltraş Rodin, Alexander Graham Bell, Winston Churchill, Walt Disney, Agatha Christie, Henry Ford, Richard Branson. sadece bilinen ünlü disleksi hastaları.

Örnek gösterilen ünlülere bakınca, acaba hastalık, beynin farklı bir bölümünü pozitif etkiliyor mu? diye garip bir soru sorma ihtiyacı duydum.

ilgili yazılar

Leave a Comment